Daj sobie radość!

Kiedy ostatni raz tańczyłeś na ulicy? Biegałeś po kałużach? Zapomniałeś się i ze słuchawkami na uszach zacząłeś głośno śpiewać? Kiedy ostatnio zrobiłeś coś szalonego i spontanicznego? Coś na co może miałbyś i ochotę, ale nie wypada, bo wiek nie ten, no i ludzie będą się gapić? Pomyślą, żeś wariat i wytkną palcami…

A może chociaż uśmiechnąłeś się do nieznajomego/nieznajomej i powiedziałeś coś miłego tak po prostu, bo miałeś dobry humor?

Zdarzyło Ci się niedawno pójść na spacer, usiąść na ławce, pogapić się w niebo i pobyć samemu ze sobą? Z ulubioną muzyką w uszach lub bez? Bez pośpiechu, gonitwy myśli, owczego pędu za jutrzejszym obiadem i myciem podłóg? Poobserwować, poczuć wiatr na twarzy i zapach letniego powietrza? Zwolnić?

Dlaczego robisz to tak rzadko lub wcale, chociaż zdecydowanie częściej masz ochotę wyjść z poważnej roli matki, żony czy kochanki, biznesmena, lekarza, stolarza i dać się ponieść chwili, pójść inną ścieżką, niż tą utartą i przewidywalną?

Co takiego dzieje się z nami, że kamieniejemy, sztywniejemy i zasychamy w naszych poważnych kokonach, trzymając fason aż nadto? To dlatego jako rodzice tak chętnie bawimy się z dziećmi w szkoły przetrwania, urządzamy bitwy na śnieżki, biegamy boso po trawie i chlapiemy się błocie? Wtedy, wyposażeni w alibi w postaci małego towarzysza, wydajemy się sobie mniej śmieszni? Dlaczego uważamy, że nam nie wypada? Nie przystoi?

Jesteśmy, bywamy przerażająco poważni i sztywni, bez przerwy zadręczamy się tym, że ktoś zobaczy, usłyszy i oceni…

Weź głęboki oddech i zastanów się… Na co masz od dawna ochotę? Zgubić, zapodziać się na cały dzień w obcym mieście? Wyjść na spacer w deszczu? Umorusać się? Skakać z radości? Śpiewać? Poznać kogoś? A może pospacerować i pogapić się w gwiazdy? Spróbuj! Przypomnij sobie, ile to daje radości i jak cudownie ładuje akumulatory… Uwaga – to jest darmowe! 🙂

Naprawdę czasami nie trzeba wiele, by szczerze się uśmiechnąć i poczuć radość. Taką czystą i zwyczajną.

Obiecuję, że porządnie się zdziwisz, gdy ponownie odkryjesz, jakie to proste, ale i skuteczne.

Zostawiam Cię z kultowym Feeling good. Poczuj się dobrze! 🙂

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *