„Igrając z ogniem”, Tess Gerritsen

Udostępnij

W swoim najnowszym thrillerze Tess Gerritsen igra z wyobraźnią czytelników, zgrabnie wplatając w fabułę wątki historyczne. Fani pisarki, oczekujący mocnych wrażeń oraz historii pełnej zagadek zdecydowanie się nie zawiodą.

Dzięki umiejętnemu poprowadzeniu narracji przez autorkę, czytelnik na tyle zagłębia się w opowieść o głównej bohaterce, że rozwiązanie całej historii wydaje mu się być zupełnie nieoczywiste i zaskakujące. Tess Gerritsen wręcz usypia uwagę czytelnika, odciągając go od rozwiązania zagadki.

Wplecenie pomiędzy serię tajemniczych wydarzeń retrospekcji z wątkami historycznymi sprawia, że powieści nie można określić mianem bezrefleksyjnego thrillera, skupiającego się wyłącznie na zbrodni i rozwikłaniu jej zagadki. Przyczyną wszystkich wydarzeń zdają być nuty niezwykłego walca, znalezione przez główną bohaterkę w rzymskim antykwariacie. Opowieść o powstaniu nut przed laty w Wenecji to opowieść o życiu młodego żydowskiego skrzypka. Jego pasja i miłość muszą się zmierzyć z brutalną  rzeczywistością nazistowskich rządów Mussoliniego.

Trzymająca w napięciu, wciągająca do granic, nie pozwalająca się oderwać od pierwszej do ostatniej strony, czytana jednym tchem. Zaskakuje nie tylko rozwiązaniem wątków, ale również samym pomysłem na zbudowanie fabuły.

5 thoughts on “„Igrając z ogniem”, Tess Gerritsen”

  1. Do powieści Tess Gerritsen zabieram się od dłuższego czasu. Prawdopodobnie swoją przygodę zacznę od „Chirurga”, który zaczyna cykl Rizzoli&Isles, jednak tej nie mówię nie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *