Łapy precz!

Łapy precz od kobiecego ciała! Łapy precz od wolności wyboru i decydowania o sobie! Łapy precz od cudzych żyć!

A może przygotujemy jakąś sympatyczną ustawę dotyczącą mężczyzn? Może zdecydujemy za nich o najintymniejszym i najbardziej osobistym aspekcie ich życia? Zakażmy im czegoś albo do czegoś zmuśmy, czemu nie?

A może kobiety, które chcą zaostrzenia przepisów, a tym samym zmuszenia innych kobiet do donoszenia niechcianych ciąż, należy zmusić do wykonania aborcji, by poczuły i zrozumiały, jak to jest, kiedy ktoś za nie decyduje w tak ważnych kwestiach?

Kto pomoże będącej pod przymusem urodzenia kobiecie w wychowaniu jej nieuleczalnie chorego, niepełnosprawnego dziecka lub owocu gwałtu?  

Który z najgłośniej wykrzykujących hasła w obronie życia, rzuci swoją pracę, by stać przy łóżku chorego dziecka 24/h, poświęcić mu całe swoje życie, grzebiąc się żywcem i biorąc na siebie ciężar nie do udźwignięcia?

Kto zapłaci za zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej oraz warunków życia i rozwoju?

Kto weźmie na siebie traumę kobiety, która, wiedząc, że jej dziecko umrze natychmiast po narodzinach, mimo wszystko musi je w sobie nosić przez kolejne miesiące i przeżywać horror?

Która z kobieta zasłużyła na dodatkową karę w postaci przymusu urodzenia dziecka pochodzącego z gwałtu? 

Dlaczego najgłośniej i najchętniej wypowiadają się na ci, którzy nie mają zielonego pojęcia, o czym mówią?

Czy w obronie tak podstawowego prawa, jakim jest wolność wyboru, w XXI wieku trzeba wychodzić na ulicę? 

Nie wiem, jaką podjęłabym decyzję. Wiem jednak, że chciałabym móc ją podjąć sama.  

Konsekwencje wyboru poniesie ta właśnie kobieta, która zdecyduje o życiu lub śmierci płodu. To ona, nie rząd czy sąsiadka, zmierzy się z opieka nad dzieckiem, jego wychowaniem lub wyrzutami sumienia. 

Pozostawcie jej prawo wyboru. 

#czarnyprotest 

 

About the author

Comments

  1. Hm…Czytam od kilku dni ten tekst. Chciałabym ustosunkować się do niego,ale mam problem…No bo ogólnie zgadzam się z Tobą. Nigdy nie musiałam podejmować decyzji o aborcji,ale też absolutnie nie oceniam kobiet,które wybrały taką drogę.Może w tym momencie tak musiały,może nie umiały inaczej?Na pewno większości z nich nie było łatwo i wyobrażam sobie,co czują dzisiaj,gdy toczy się ta dyskusja narodowa.Ciąża z gwałtu? Chyba nie chciałabym takiej.To duża odwaga patrzeć na dziecko i pamiętać… Chociaż to dziecko pewnie się kocha… Nastolatka w ciąży? Gdzie rodzice? Czyżby im nie ufała? Nie mogła na nich liczyć? A może matka dziesięciorga dzieci,żona faceta przemocowego,która nie ma sił,aby się przeciwstawić,bo boi się,bo nie wie,gdzie udać się po pomoc? Bo wybiera takie rozwiązanie,chcąc chronić dzieci będące już na świecie? Bardzo trudny temat… Uważam,że kobiety powinny mieć możliwość wyboru. Nie oceniajmy tych, które podejmą tę trudną decyzję. A tym potrzebującym-nasze „cudne” państwo powinno realnie pomóc. Aha,i trzeba by naprawdę zainwestować w edukację młodych ludzi.

  2. Dziękujemy ci kochana Prawa i Sprawiedliwa Partio za bałagan w szkolnicwie, za bałagan w służbie zdrowia, za bałagan w armii (i jeszcze w wielu innych dziedzinach). To czego Patforma nie popsuła gnuśnością i konformizmem, PiS popsuje swoją gorliwą głupotą i nieskończoną pychą. Są tu np. na śląsku szpitale specjalistyczne znane i uznane które nie weszły do sieci szpitali i które muszą walczyć o kontrakty.. ich zabiegi przejęły dużo gorzej przygotowane do tego szpitale ogólne, które do tej sieci weszły.. Z kolei prywatne placówki przeprowadzające specjalistyczne zabiegi (np. operacje okulistyczne) zostały zupełnie pozbawione dostępu do kontraktów i pacjenci są skazani na państwową służbę zdrowia lub płacenie z własnej kieszeni. Czy od lat 90tych było w Polsce gorzej?.. Niektórzy mogą tego nie widzieć, niektórym szczęście sprzyja i bezdomni rozdają im drogie samochody.. ale kto patrzy trzeźwym okiem, ten nie może nie dostrzec, że cała ta patriotyczno kościelna, prawa i sprawiedliwa otoczka jest jedynie fasadą za którą kryje się sterta brudów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *